Google Dokümanlar Kullananlar İçin 3 Güzel Tüyo!

Google tarafından geliştirilen ve birçok kişinin kullandığı Google dokümanlar hakkında birkaç ufak tüyo bulunmaktadır. Bunlara dikkat ederek siz de tam verimli şekilde uygulamadan faydalanabilirsiniz. Piyasada birçok farklı belge, yazılı doküman oluşturma ve inceleme uygulaması bulunmaktadır. Bunların arasında farklı özellikleri ile ayrılan Google dokümanlar ise kullanıcıların ilgisini çekmektedir. Birçok uygulama indirme ve sonrasında işlem yapma gerektirirken bu uygulamada böyle bir sorun bulunmuyor. İndirme yapmadan kolaylıkla işlemlerinizi yapabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yazı veya doküman oluşturma aşamalarını bitirebilirsiniz. İndirme gerektirmemesi ve birçok yeni özelliğinin olması sayesinde bu uygulama ile avantajlar elde edebilirsiniz. Ayrıca ek avantajları elde etmek de vereceğimiz ufak tüyolar ile mümkün olabilmektedir.

Google Dokümanlar ile Birçok Avantaj Elde Edebilirsiniz

Google Dökümanlar
Google Dökümanlar

En büyük avantajı belirttiğimiz gibi çevrimiçi olmasıdır. Bu sayede indirme yapmadan tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Buna ek olarak birçok özel tüyo da mevcuttur. Siz de bunları inceleyerek Google dökümanlar hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu sayede programı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Sunulan diğer 3 önemli özelliği şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Farklı kaynaklardan resim eklenebilmektedir.
  • Sesli yazma özelliği ile konuştuklarınızın direkt olarak yazıya çevrilmesini sağlayabilirsiniz.
  • Kopyaladığınız metinleri istediğiniz özel bir formatta yapıştırmanız da mümkündür.

Sesli Yazma Özelliği

Konuşulan şeylerin not alınması gerektiği durumlarda Google dokümanlar sesli yazdırma devreye girecektir. Bu uygulama sayesinde konuştuğunuz her şeyi anlık olarak yazıya dökebilirsiniz. Klasik özellikler ortadan kaldıran bu detay sayesinde konuşulanlar anlık olarak not edilebilmektedir. Burada mikrofon kalitesi de önem taşımaktadır. Eğer mikrofon kaliteniz iyi değilse uygulama doğru algılamayabilir. Sonucunda ise anlamsız cümleler kurul acaktır. Bu yüzden mutlaka kaliteli bir mikrofon ile bu özelliği kullanmak gerekiyor.

Özel Format Seçimi ve Farklı Kaynaklardan Resim Ekleme

Eğer kopyaladığınız içerikleri kendinize özel bir formatta yapıştırmak istiyorsanız bu da mümkündür. Yapıştırma işlemlerinde seçenekleri takip ederek Google dokümanlar özel formatları seçebilirsiniz. Bu sayede yapıştırma işleminde dilediğiniz format otomatik olarak algılanacaktır. Bu özelliğe ek olarak farklı kaynaklarda resim de yapıştırılabilmektedir. URL şeklinde alacağınız resim dosyalarını da yapıştırabilir ve bu şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Başa dön tuşu