Bilgisayar Hızlandırma Ayarları! 10 Özel Ayar!

Bilgisayarlar bir süre sonra aynı performansı göstermeyebilir. Bu durumda hızlandırmak için bazı ayarlar yapılabilmektedir. Bilgisayar hızlandırma ayarları ile siz de bilgisayarınızı eski günlerdeki haline getirebilirsiniz.  . Eğer eski ve yavaş bir bilgisayarınız var ise ve sizi çok zorlamaktaysa mutlaka bu ayarları yapmanız gerekmektedir.

Bilgisayarı Hızlandırma Ayarları ile Bilgisayarınız Yeniden Doğacak!

Bilgisayarlarda genel olarak ortaya çıkan şey ön belleğin dolmasıdır. Sürekli olarak bilgisayarı uyku modunda kullandığınız taktirde yaptığınız işlemler birikecektir. Sonucunda ise bilgisayar randımanlı çalışmayacaktır. Siz de bu durumu yaşamamak için öncelikle mutlaka bilgisayarı yeniden başlatmalısınız.  Ayrıca kesinlikle uyku modunda uzun süre kullanmamak gerekmektedir. Bunun yerine her kullanımınızda bilgisayarı yeniden başlatmalısınız. Bu sayede bilgisayar hızlandırma ayarları başarılı bir şekilde uygulanacaktır. Bir diğer önemli nokta ise arka plan uygulamalarıdır. Görev yöneticisinden kontrol etmeniz gerekmektedir. Görev yöneticisi sayesinde bilgisayarınızdaki işinize yaramayan uygulamaları tespit edebilir ve bilgisayarınızın hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

Gereksiz Dosyaların Silinmesi Gerekmektedir!

C ve D diskinde yer alan dosyalar zamanla artmaktadır. Bu artış ise beraberinde bilgisayarın yavaşlaması problemini ortaya çıkaracaktır. Bahsi geçen durumu yaşamak istemiyorsanız mutlaka depolama alanlarını kontrol etmeniz gerekmektedir. Burada yer alan gereksiz dosyaları silerek siz de bilgisayar hızlandırma ayarları konusunda başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bazı kullanım dışı uygulamalar da bilgisayarı yavaşlatmaktadır. Genel olarak başka bir program kurulurken ortaya çıkan bu programlar bilgisayarın arka planında çalışarak yavaşlamasına neden olacaktır. Bu durumu tespit etmek için de görev yöneticisini kullanabilirsiniz. CPU ve bellek kısmında en çok kullanıma sahip uygulamalardan işinize yaramayanları silmeniz bilgisayarın hızlanmasını sağlayacaktır.

Birçok Ek Ayar Da Mevcut!

Bunlara ek olarak birçok farklı ek ayar da mevcut. Bunları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Güç ayarlarınızda değişmeye gitmeniz gerekmektedir. Güç ayarlarınızı düzelterek yüksek performansı seçilebilmektedir. Bu işlem ile bilgisayar daha hızlı çalışabilecektir.
  • Başlangıç programları en büyük sorundur. Bunları devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Başlangıçta açılan ve işe yaramayan programlar bilgisayarı yavaşlatacaktır.
  • Saydamlığı kaldırmanız da gerekmektedir. Pencerelerdeki saydamlık bilgisayarın daha çok işlem yapmasına sebep olabilmektedir.
  • RAM kapasitenizi eğer mümkünse artırmanız da gerekmektedir.
  • Görsel efektleri devre dışı bırakın.

Siz de bu yöntemleri kullanarak bilgisayar hızlandırma ayarları uygulaması yapabilirsiniz..

Başa dön tuşu