Apple Tamir Edilebilirlik Puanları Paylaştı

Apple tamir edilebilirlik puanları ile sektörde yeni hamleler yapmaya devam ediyor. Yapılan yeni açıklamaya göre artık cihazların tamir süresini önceden öğrenebileceğiz. Apple tarafından yapılan açıklamada artık cihazların tüm teknik detaylarının tüketici ile paylaşılacağı belirtilmektedir. Ayrıca ne gibi parçalara ihtiyaç duyabileceği ve ne kadar sürede tamir edilebileceği gibi konularda bilgi sahibi olunabileceğini söyleyebiliriz. Fransa’da başlayacak olan bu hamle ile kullanıcılar cihazların tamir süresi hakkında bilgi sahibi olabilecek. İlk veriler de şu an için yayınlanmaktadır. Bu verilere göre iPhone 12 Mini 10 üzerinden 6 puan almaktadır. iPhone 11 de yine 12 mini gibi 6 puan alabilmektedir. Macbook Air ise tamir konusunda 6,5 puan ile bu iki cihazdan daha ön plana çıkmaktadır.

Apple Yedek Parça Bulunma Durumlarını Da Aktarıyor!

Apple tamir edilebilirlik puanları belirlenirken tüm detaylara dikkat edilmektedir. İlk olarak cihazın açılması ile alakalı bilgilere yer verilmektedir. Bu cihazların maliyetleri, bulunma durumları gibi konularda da kullanıcılar bilgilendiriliyor. Buna ek olarak hangi arıza durumlarında hangi parçalar gerekir gibi konularda da bilgiler yer almaktadır. Ayrıca güncel parça fiyatları, parçaların temin süresi ve parça montaj işlemlerinin ne kadar sürdüğü ile alakalı da birçok bilgi bulunmaktadır. Şu an için Fransa’da yer alan bu hizmetin diğer ülkelerde kullanılıp kullanılmayacağı henüz bilinmemektedir.

Apple Tamir Edilebilirlik Puanları ile Birçok Avantaj Elde Edebilirsiniz!

Öncelikle bu sayede cihazların ne kadar sürede serviste kalacağını önceden tahmin edebilirsiniz. Bu ise cihaz alırken önemli noktalardan birisi olacaktır. Birçok insan cihaz alırken bu noktaya önem vermektedir. Apple da yayınladığı bu puanlama ile kullanıcıların model seçmesine yardım ediyor. Seçim yaparken mutlaka puanlama incelenmelidir. Ancak bu şekilde doğru seçim yapılabilmektedir. Kullanıcılar alınacak olan cihazlarda Apple tamir edilebilirlik puanları içinden seçim yapabilmektedir. Yüksek puanlı cihazların parçalarının daha kolay bulunması mümkün olacaktır.

 

 

 

 

Başa dön tuşu