Piaynemo! Tatil Beldesi Raja Ampat…

İnanılmaz güzelliği ve su altında bile akıllara durgunluk veren türleriyle tanınan Raja Ampat, rüya gibi bir tatil beldesidir. Durup manzaranın tadını çıkarabileceğiniz binlerce yer var, Raja Ampat ’ta Piaynemo özellikle dünyanın her yerinden fotoğrafçıların, instagramcıların ve gezginlerin dikkatini çekmektedir.

Herkesin mutlaka görmesi gereken bu nefes kesici yer hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Piaynemo ‘ya Ulaşım

Piaynemo ‘ya ulaşım, Papua Paradise Eco Resort’tan tekneyle birkaç saat uzaklıktadır, bu nedenle genellikle tam günlük bir dalış gezisinin bir parçası olarak ziyaret edilir. Fam Adası Günübirlik Gezisi sırasında manzaraları yeni bir bakış açısıyla görmek için yüzey aralığında zaman ayırmak idealdir.

Raja Ampat çevresinde bağımsız olarak seyahat ediyorsanız, yaklaşık 2 saat içinde Waisai’den Piaynemo ‘ya bir tekne alabilirsiniz ve Raja Ampat ‘ta Piaynemo’nun keyfini çıkarabilirsiniz. Küçük balıkçı tekneleri ve sürat tekneleri bazen yolculuk için donatılmadığından çok dikkatli olun.

Yolculuk oldukça uzun olmasına rağmen, manzaralar muhteşem ve suyun berraklığı, etrafı saran şaşırtıcı derecede yemyeşil adalar ve burada yaşayan deniz ve kuş yaşamı ile hayret edeceksiniz.

Piaynemo

Piaynemo ‘ya vardığınızda, tekneniz çalılık uçurumların altındaki küçük rıhtıma demirleyecektir. Yukarı bakarken kendinizi büyük bir tırmanışa benzeyen bir şeyle karşı karşıya bulacaksınız. Ancak, 300 merdiven iyi durumda ve tırmanması o kadar da zor değil.

Ayrıca hindistancevizi ve atıştırmalık satın alabileceğiniz çok sayıda küçük tezgâh vardır. Piaynemo‘daki muhteşem manzara için tırmandıktan sonra ferahlatıcı bir Hindistan cevizi ziyafeti sizi beklemektedir.

Gezinin Asıl Amacı

Gezinin asıl amacı elbette zirveye çıkmak ve görebileceğiniz en nefes kesici manzaralardan birine bakmaktır. Bakış açısından kristal berraklığındaki sudan yükselen küçük adaları göreceksiniz. En çok ziyaret edilen turistik yerlerden biridir. Koyları süsleyen sadece birkaç tekne ile sessizce sulara bakacaksınız.

Gezide İhtiyaç Duyacaklarınız

Genel olarak bir günlük tüplü dalışın bir parçası olduğundan, yanınızda fazla bir şey götüremeyeceksiniz. Zaten fazla bir şeye ihtiyacınız yok. Çoğu kişi sadece sandalet giyiyor fakat yürüyüş botu ile merdivenleri tırmanmak için en iyisidir. Bir şapka ve güneş kremi olmazsa olmazdır. Ayrıca susuz kalmamak için su ve atıştırmalıklar almak isteyeceksiniz.

Tabi ki kameranızı almayı unutmayın çünkü her anıyla sizi büyülerken bu anları çekeceksiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu