Dubai Eşsiz Güzellikleri ile Keşfedilmeye Değer!

Dubai Arap Yarım Adasında yer alan bir ülkedir. Birleşik Arap Emirlikleri bünyesinde 7 emirlik barındırır. Bunlardan birisi de Dubai’dir. Dubai zenginliğin ülkesi olarak bilinir. Dubai’de yerli yabancı birçok insan hayatını sürdürmektedir. Bu topluluklardan birisi Hindistan vatandaşlarıdır. Ülkenin yüzde 53-54 civarını Hindistanlılar oluşturmaktadır. Yüzde 17lik kısmı ise kendi yerli halkı oluşturmaktadır. Kalanlar ise farklı farklı milletlerden oluşmaktadır. Amerikanlar bu bölgede yer almaktadırlar. Ayrıca Sri Lanka göçmenleri de buralarda yaşamaktadırlar. Buna ek olarak yüzde 3’lük bir kitle ise Filipinlidir. Birçok insanın burada yaşaması farklı kültürlerin kaynaşmasını sağlamaktadır.

Dubai İklim Olarak Elverişli ve Sıcak Bir İklim Yapısına Sahiptir

İklim açısından bakıldığında yüksek sıcaklıkların var olduğu Dubai’de yaz aylarında sıcaklıklar 50 dereceye kadar yükselmektedir. Sıcak iklim koşullarının seven İnsanların tercih ettiği Dubai’ye sahil kesiminde de birçok kişiye hitap etmek. O yüzden birçok turist ülkeyi ziyaret etmektedir. Sıcaklık değerleri yaz aylarında 50 dereceye kadar yükselmektedir. Kış aylarında ise bu sıcaklık değerleri 24 derece civarlarında kalmaktadır. Ilık bir kış geçiren Dubai gece sıcaklığı olarak 15-16 derece civarında seyretmektedir. Nemin fazla miktarda olması yaz günlerinde hissedilen hava sıcaklığının daha fazla artmasına sebep olmaktadır. Bu nem artışı Dolayısıyla 50 Derece olarak ölçülen sıcaklık 55-60 dereceye kadar çıkmasını ve bu değerlerini hissedilmesine sebep olmaktadır.

Eşsiz Mekânları Gezerken Dil Öğrenebilirsiniz

Dubai birçok gezilecek yeri de bünyesinde barıdırmaktadır. Bu sayede hem dil eğitimi alıyorsunuz hem de kültürünüzü geliştirebiliyorsunuz. Alacağınız dil eğitimi süresi boyunca gezerek İngilizce çalışabileceksiniz. Ayrıca yeni insanlar ile tanışarak iletişim kuracaksınız Bu bize sizin İngilizce pratik yapmanıza kolaylık sağlayacaktır. Gezilecek yerlerin yanı sıra birçok farklı yemek kültürüne barındıran Dubai’de eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz  Alacağınız dil eğitimi süresi boyunca birçok önemli yapıyı ziyaret edebilir burada insanlar ile iletişim kurabilirsiniz. Kurduğunuz iletişimler sonucunda insanlar ile İngilizce konuşarak İngilizce seviyenizi iyi bir düzeye çıkarabilirsiniz.

Mutlaka Ziyaret Etmelisiniz!

Gezilecekler listesinden bahsedecek olursak ilk olarak 161 katlı olan bir yapıdır. Bu Yapı 830 metre kadar bir yüksekliğe sahiptir. Uzunluğu neredeyse 1 kilometreye ulaşan bugün daha birçok turist tarafından her gün ziyaret edilmektedir. Buna ek olarak binaya giriş ücretleri günün belli saatlerinde daha fazla olmaktadır. Akşam saatlerinde Gün batımını seyretmek isteyenler buraya daha fazla ücret ödemesi gerekmektedir. Bu yapının adı Burj Khalifa’dır.

Başa dön tuşu