Borobudur’da Gün Doğumu!

Şehrin karmaşından sıkılmış ve gün doğumunu izlemek isteyenler için Borobudur’da gün doğumu’ndan bahsedeceğiz. En büyük Budist tapınaklarından biri olan Borobudur Java adasında yer almaktadır. Borobudur, Endonezya’yı ziyaret ederken mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

Güneşin doğuşunu yakalayın ve tapınağın tepesinden sis ve yüksek tepelerle çevrili manzaraya hayran kalın ve hayatınızda göreceğiniz en eşsiz gün doğumlarından birinin keyfini çıkarın. Unutmamanız gereken nokta Borobudur’u ziyaret etmek kesinlikle Java’da yapılacak en pahalı şeylerden biridir ve Java ile seyahat etme maliyetinizi önemli ölçüde artıracaktır. Bununla birlikte, tarihi ve mimariyi seviyorsanız ve güzel güneş doğarsa, parayı harcamaya değerdir.

Borobudur Tapınağı Nerede

Borobudur tapınağı, meşhur Yogyakarta şehrinin kuzeydoğusundaki yer almaktadır. Şehrin yaklaşık 40 km uzağında bulunmaktadır. Bu da oraya ulaşmak için hafif bir macera etkisini ortaya çıkarmaktadır. Maceracı bir ruhunuz varsa bunun için pişman olmayacaksınız.

Eğer hazırsanız Borobudur Tapınağına gitmek için birçok seçenek var örneğin scooter. Güneydoğu Asya’da scooter veya motosiklet kullanmak çok yaygındır. Birkaç dolar veya euro karşılığında, size özgürlük ve istediğiniz yere gitme seçenekleri sunan iyi bir scooter kiralayabilirsiniz. Bir motosiklet kiralayın ve tapınağa kendiniz gidin. Eğer scooter bana göre değil diyorsanız GrabCar sipariş edin veya turlara katılın.

Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Güneşin doğuşu

Güneşin doğuşu önemli bir konu çünkü siz oraya Borobudur’da gün doğumu izlemek için gittiniz o zaman tam vakti ayarlamanız gerekiyor. Şimdiden uyaralım. Borobudur’da gün doğumu izlemek herkesin ödeyemeyeceği veya ödemeye istekli olmadığı yüksek bir fiyata sahiptir.

 

Uygun Fiyata İzleme

Borobudur’da gün doğumunu uygun fiyata izlemek için Borobudur tapınağa girmeyi planlamıyorsanız, bu en iyi seçeneğiniz olabilir. Tapınaktan birkaç kilometre uzakta bulunan bir tepe olan Punthuk Setumbu’ya gidin ve tapınak yerine tapınak üzerinden güneşin doğuşunu izleyin.

Manohara Hotel aracılığıyla sabah 4.30 girişi için giriş ücretini ödeyin. Borobudur’da gün doğumunu izlemeye kararlıysanız, temelde tek bir yol var! Özel giriş biletini Manohara Hotel’den alın. Bilet gişesi sabah 4’ten itibaren açılmaktadır. Tapınağa sabah 4:30′ dan itibaren girmenize izin verilmektedir. Diğer ziyaretçiler için saat 06:00’ da başlamaktadır.

Sabah 6’ya kadar bekleyin. Erken girmek veya bir bakış açısından görmek için fazladan para ödemek istemeyebilirsiniz. Bu durumda GrabCar veya motosiklet ile buraya gelin ve sabah 6’ya kadar bekleyin. Yalnız bu seçenekte Borobudur’da gün doğumunu kaçırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu