Antalya Adrasan Koyu! Doğa Harikası

Büyük şehirlerin gürültüsünden ve günlük yaşamın getirdiği stresten bıktınız mı? Şuan muhteşem ve huzurlu bir yer mi arıyorsunuz Antalya Adrasan Koyu’na ne dersiniz? Kumlu plajlar, mavi lagünler ve körfezin girişinde yer alan Markiz Tepesi’nin göz alıcı manzaralarına sahip bu yere bayılacaksınız. Likya yolu üzerinde yer alan Antalya Adrasan Koyu narenciye ile birleşen çam ağaçlarının muhteşem kokusunun tadını çıkarmak için ideal bir yerdir. En önemlisi, Türkiye’nin Maldivleri kabul edilen Sulu Ada Antalya Adrasan’da yer almaktadır.

Adrasan Koyu’nun Yeri

Çavuş köy olarak da bilinen Antalya Adrasan Koyu, Yunanca Erdassa isminden gelmektedir. Antalya Adrasan Koyu, Türkiye’de Antalya’nın Kumluca İlçesi’nde yer almaktadır. Bununla birlikte, Olympos ve Gelidonya Feneri’ne komşu Adrasan Koyu Antalya’nın huzurlu yerlerinden biridir. Doğayla iç içe olan Adrasan Koyu, Antalya’nın doğal bir limanıdır. Antalya Adrasan Koyu, çam ormanları, Toros Dağları, masmavi su lagünleri ile büyülemektedir. Üstelik yaklaşık 2 kilometre kumsala sahiptir. Bunun dışında, Antalya Adrasan Koyu milli bir park ile çevrilidir. Bu nedenle doğal olarak korunan bir alandır.

Daha detaylı bilgi ve yol tarifi alabilmek için buraya tıklayın.

Antalya Adrasan Koyu’nda Yapılabilecek Aktiviteler

İncecik kumlara sahip Antalya Adrasan Koyu’nda yapılabileceklerinizin bir sınırı yok. Çünkü hem doğayla çevrili hem de aktif bir turizm yeri olması herkesi büyülüyor. İlk olarak, kumsal seviyorsanız Adrasan’da üç farklı kumsal tipi olduğunu bilmeniz gerekiyor. Sahilin kuzeyi kumsal taşlıyken deniz ani bir şekilde derinleşebiliyor. Daha sığ bir deniz için orta bölüme geçebilirsiniz. Eğer ince kumlu bir yer arıyorsanız güney kısmını çok seveceksiniz. Bunun dışında, Antalya Adrasan Koyu, su sporları, yürüyüş, dağ yürüyüşü, şnorkelli yüzme için en ideal yerdir. Bununla birlikte dalış ve derin deniz balıkçılığı gibi çeşitli açık hava etkinlikleri için mükemmeldir.

Güneşten pozitif enerji toplamak, temiz havanın tadını çıkarmak için Suluada Tekne turları harika bir seçimdir. Sadece Suluada ‘ya değil isterseniz Kemer’de yer alan diğer koylara da gidebilirsiniz. Genellikle bu teknelerle 3 veya 4 koya gidebilirsiniz.

Bungalow Evler

Yukarıdaki aktiviteleri yaptıktan sonra Antalya Adrasan Koyu’nda nerede kalacağınızı düşünüyorsanız isterseniz pansiyon ve oteller var. Ama daha mistik ve doğayla iç içe olmak istiyorsanız bungalow evler tam size göre.

Ev konforuna sahip ve dağ manzaraları eşliğinde Adrasan’ın tadını daha iyi çıkarabilirsiniz. Üstelik Antalya’ya özgü yemekleri yedikten sonra doğa yürüyüşü yapabileceğiniz ardından gelen hamak keyfi harikadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu