Ziraat Bankası Tarla Alım Kredisi Faiz Oranları 2021

Eğer tarla, arazi almak istiyor ve nakit ihtiyacı hissediyorsanız bu durumda Ziraat Bankası tarla alım kredisi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca kredi sayesinde düşük faiz oranları ile arsa sahip olmak mümkün olabilmektedir. Bazı şartları yerine getiren herkes krediden faydalanabilmektedir. Haberimizin detaylarında bu krediden nasıl yararlanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Buna ek olarak başvuru şartlarından ve başvuru şeklinden de yazımızda bahsettik. Detayları inceleyerek siz de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Krediden yararlanmak için bahsedeceğimiz adımları takip edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Tarla Alım Kredisi Nasıl Çekebilirim?

Kredi çıkarken birtakım noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Tarlanın imara açık olup olmaması, ortaklı olması veya bitişiğinde başka imarlı arsaların olması kredi miktarını etkilemektedir. Bu yüzden mutlaka tüm detaylar incelendikten sonra kredi başvurusu yapılması gerekmektedir. Arazinin türüne göre birçok kredi seçeneği yer almaktadır. Siz de bu seçeneklerden kendinize en uygununu seçerek krediden faydalanabilirsiniz.

  • Eğer arsanız hisseli ise ve tüm hisseyi üzerinize almak istiyorsanız bu durum kredi seçenekleri içinde yer almaktadır. Başvurunuza istinaden tüm hisse sahiplerine ödemeniz gereken tutarın bir kısmı kredi olarak çıkabilmektedir.
  • Parseli olmayan hisseli arazilerde satın alma yapabilmek için de yine kredi kullanılabilmektedir.
  • Eğer yan yana iki arazı varsa ve sadece birisi size aitse bu durumda da kredi çekerek diğer araziyi satın alabilirsiniz. Bu durumda da kredi çıkabilmektedir.
Ziraat Bankası tarla kredisi
Ziraat Bankası tarla kredisi

Ziraat Bankası tarla kredisi olarak sunulan bu kredilerde düşük faiz oranları yer almaktadır. Siz de en düşük faiz oranlarından yararlanarak kredi çekim işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Tarla Alım Kredisi Hesaplama

Kredide faiz desteği de bulunmaktadır. Faiz desteği şu an için %25 olarak belirtilmektedir. Buna ek olarak çekilen kredilerde bu desteklerden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kredi çekilecek üst limit tutar ise 2.500.000 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Bu tutara kadar ihtiyaçlarınızı Ziraat bankası tarla kredisi kapsamında çekebilirsiniz. Faiz indirimi olarak banka tarafından %10 indirim yapılmaktadır. Bu indirim oranı yıllık faizi kapsamaktadır. Ayrıca %2,5 oranında devlet desteği de bulunmaktadır. Bunlara ek olarak siz de bu faiz indirimlerinden yararlanarak tarla kredisi çekebilirsiniz. Arazi kredisi çekerek düşük faizle arazi satın almak mümkün olmaktadır.

 

 

Başa dön tuşu