Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank pandemi sürecinde müşterilerinin bu süreci daha rahat bir şekilde atlatabilmesi amacı ile Temel İhtiyaç kredisi ismi ile bir kredi sunmaktadır. Bu kredi süreci 2021 yılına özel hali ile hala devam etmektedir. Bu sayede Koronavirüsün etkileri ile hem iş yerlerinin kapatılması hem de Vakıfbank müşterilerinin ekonomik koşullarının kötüye gitmesi önlenmeye çalışılmaktadır. Peki, Vakıfbank devlet destekli kredi nedir? Bu krediye nasıl başvuruda bulunabilirsiniz? İlgili kredi ne şekilde alınır ve geri ödemesi nasıl olur? Tüm sorularınızın yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

 

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank temel ihtiyaç kredisi, verilen kredinin ismidir. Bu kredi devlet desteği ile devlet bankaları aracılığı ile ilgili bankanın müşterilerine sunulmaktadır. Vakıfbank temel ihtiyaç kredisi 3000 TL ile 10.000 TL arasında talep edilebilen bir kredi türüdür. Adı üzerinde temel ihtiyaçları karşılamak amacı ile verildiği için, bu krediyi maksimum 10.000 TL ye kadar çekebilirsiniz.

Vadelendirme miktarı maksimum 36 aydır. Bu kredinin en büyük kolaylığı ise geri ödeme yaparken, 6 ay kredi öteleme imkânınızın bulunmasıdır. Bu sayede 36 ay değil 30 ay olarak vadelendirme yapılmaktadır. Dilerseniz 36 ay olarak vadelendirme isteyebilirsiniz. Ve bir sonraki aydan itibaren de kredinizi ödemeye başlayabilirsiniz. Vakıfbank kredi kapsamında sizler de devlet tarafından belirlenmiş yüzde 0,46 oran üzerinden ilgili krediyi talep edebilirsiniz. Bu faiz oranı başlangıç içindir. 30 ay vadelendirmede ya da kişinin kredi notuna göre faiz oranlarında değişiklik söz konusu olacaktır. İlgili kredinin dosya masraf kesintisi yüzde 1,10 olarak belirlenmiştir. Ancak Hayat sağlık sigortası yapılmamakta ve bunun kesintisi kredi zerinden olmamaktadır. Yani çekmiş olduğunuz kredi tamamı ile izlere kalmaktadır.

Buraya Tıkla Başvuru Sonucunu Öğren!

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisine Kimler Başvurabilir?

Vakıfbank temel ihtiyaç kredisine başvurabilmek için 18 yaşını doldurmanız yeterlidir. Ve Vakıfbank müşterisi olmanız yeterlidir. İlgili krediye başvuru mobil bankacılık, internet bankacılığı, telefon bankacılığı ya da şube yolu ile yapılmaktadır. Krediye başvuru işlemi yapıldıktan sonra maksimum 3 iş gününe kadar sizlere olumlu ya da olumsuz bir yanıt verilecektir. Kredinizin olumlu sonuçlanması halinde anında hesabınıza ilgili tutar yatırılacaktır.

Başa dön tuşu