Kadın Girişimciye Destek Veren Kurumlar Tam Liste!

Kadın girişimciye destek veren birçok kurum bulunmaktadır. Bunlar arasından seçim yaparak siz de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız başvuruların olumlu sonuçlanması halinde destek paketlerinden yararlanabilirsiniz. Birçok farklı kuruma başvuru yapılabilmektedir. Başvuru yaptıktan sonra olumlu sonuçlanması halinde paketlerden yararlanılabilmektedir. Bu kurumları şöyle sıralayabiliriz:

  • TOBB Kadın Girişimciler Kurulu
  • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  • Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı
  • KOSGEB
  • Trendyol
  • Ford Vakfı
  • Tides Vakfı

Kadın Girişimciye Destek Veren Bakanlıklar

Özellikle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kadın girişimciye destek veren kurumların başında gelmektedir. Kendi işinizi kurmak istiyorsanız burada başvurulara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu bakanlığa başvuru yaparak siz de paketlerden faydalanabilirsiniz. Geri ödemeli veya sıfır ödeme ile çeşitli destek paketleri mevcuttur. Geri ödemeli paketlerde geri ödeme süresi 8 yılı bulabilmektedir. Miktar ise 15 bin TL civarındadır. Bakanlığa başvuru yaparak siz de kadın girişimcilere sunulan desteklerden faydalanabilirsiniz.

KOSGEB Kadın Girişimci Destek Paketleri

Kadın girişimciye destek
Kadın girişimciye destek

KOSGEB kadın girişimci desteği şartları 2021 sağladıktan sonra destek paketlerinden yararlanılabilmektedir. Eğer siz de KOSGEB aracılığı ile çeşitli paketlerden yararlanmak istiyorsanız KOSGEB web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Hibe ve geri ödemeli olmak üzere iki farklı destek türü vardır. KOSGEB, kadın girişimcilere hibe olarak 10 bin TL ödeme yapabilmektedir. Geri ödemeli kredide ise bu tutar 60 bin TL’yi buluyor. Siz de KOSGEB desteklerinden yararlanmak için şartları inceleyebilirsiniz. Genel olarak şartları incelediğinizde yaş sınırını göreceksiniz. 18 yaşını doldurmuş olmak ilk aranan şart olmaktadır. Diğer bir şart ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunmasıdır. Türk vatandaşı olanları bu programdan yararlanabilmektedir. Buna ek olarak Uygulamalı Girişimcilik Eğitim programını da başarıyla tamamlamanız gerekmektedir.

Trendyol Komisyon Desteği Sunuyor

Trendyol da kadın girişimcilere desteğini sürdürmektedir. Siz de bu yol ile mağaza açtığınız taktirde komisyonda %80’e varan destekler sağlanmaktadır. Buna ek olarak ürünlerinizi pazarlamanız için de yardımlar mevcuttur. Ayrıca satış ve pazarlama eğitimi de kadın girişimcilere verilen destekler arasında yer almaktadır. Vadeli ödeme seçeneği de yine girişimci kadınlara Trendyol aracılığı ile sunulan destekler arasında yer almaktadır. Siz de Trendyol desteklerinden faydalanarak kadın girişimciye destek paketlerini kullanabilirsiniz.

Başa dön tuşu