Evi Olmayanlara Devlet Desteği Taksitle Ev Aldırıyor

Eğer siz de evi olmayanlara devlet desteği kampanyalarından yararlanmak istiyorsanız faizsiz kredi kampanyalarını inceleyebilirsiniz. Birçok banka, devlet aracılığı ile faizsiz kredi seçenekleri sunmaktadır. Burada gereken en önemli şart şu ana kadar herhangi bir eve sahip olunmamasıdır. Eğer kişinin üzerine bir ev bulunmuyorsa bu durumda başvuru yapılabilmekte ve faizsiz kredi kampanyalarından yararlanılabilmektedir. Tüm kampanyaları ve faizsiz kredi seçeneklerini sizin için listeledik. Listeyi inceleyerek siz de taksitle ev sahibi olabilirsiniz.

Konut Kredisi Çekmeye Gerek Kalmıyor

Devlet desteği
Devlet desteği

Bu paketler ile yatırıma ek destekler elde edilebilmektedir. 3 yıl boyunca düzenli olarak yatırım yapıldığı taktirde 15 bin TL destek verilmektedir. Bu desteği almanın şartı yatırım yapmaktır. Aynı zamanda buna ek olarak normal bir hesap yerine devlet tarafından belirlenen bankalardaki belirtilen hesaplara yatırım yapılması önem taşımaktadır. Ancak bu şekilde destek paketlerinden yararlanabilirsiniz. Evi olmayanlara devlet desteği paketlerinden yararlanmak istiyorsanız yatırım yapmanız önem taşımaktadır.

Evi Olmayanlara Devlet Desteği Devlet Katkısı Oranları

İlk olarak bankalarda birikim hesabınızın olması gerekmektedir. Birikim hesabı açtıktan sonra ise diğer adım olan 3 yıl şartını sağlamak önem taşımaktadır. 3 yıl boyunca belirtilen hesaba yatırım yaptığınız taktirde verilen destekten yararlanabilirsiniz. Maksimum tutar 15 bin TL’dir. Bu tutarın üzerinde destek alamazsınız. Yatırımları yaptığınız düzene göre tutar 15 bin TL veya daha düşük de olabilmektedir. Bu yüzden yatırım yaptığınız süreç de önem taşımaktadır.

Ne Kadar Ödeme Alabilirim?

Devlet desteği ile sunulan bu paketler Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca ödenmektedir. Bu destekten yararlanırken tutar yatırım miktarına göre belirlenmektedir. Yatırım yaptığınız tutarın %20’si hesabınıza geçecektir. Bu tutar ise 15 bin TL’yi geçemez. Toplamda 75 bin TL birikim yaptığınızda bankadaki paranız 90 bin TL olacaktır. Daha az bir tutar yaptığınızda ise yine belirtilen oranlarda hesabınıza para aktarımı gerçekleşmektedir. Siz de en üst düzeyde bu paketten yararlanmak ve evi olmayanlara devlet desteği paketi sonucunda birikiminizi artırmak istiyorsanız mutlaka yatırım hesabı açmanız gerekmektedir. Bu şekilde yatırımlarını katlamanız mümkün olacaktır.

Başa dön tuşu