Esnaf Kefalet Kredi Borçları Affı 2021

220 bin esnafın kredi borcu bulunmaktadır. Bu kredi borçlarının ertelenmesi ile alakalı açıklamalar da yapıldı. 2 milyar lirayı bulan bu kredi borçlarının ödemelerinde kolaylık elde etmek istiyorsanız mutlaka esnaf kefalet kredi borçları affı 2021 seçeneklerini değerlendirmelisiniz. Ancak bu şekilde tüm borçlarınızı daha kolay ödeyebilirsiniz. Başvuru yapmak için belirli tarihler yer almaktadır. Bu tarihleri dikkate aldığınız taktirde ödemelerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Esnaf Kefalet Kredi Borçları Affı 2021 Şartları Neler?

Esnaflara ve buna ek olarak sanatkarlara verilen bu kredide belirli şartlar bulunmaktadır. Bu şartlara dikkat edildiği taktirde başvuru yapılabilmektedir. Başvuru yapmak için gereken ilk şart esnaf ve sanatkâr olmaktır. Bu şartı sağladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz. Diğer aşamada ise bunu ispatlamanız istenmektedir. Eğer esnaf ve sanatkâr siciline kaydınız yok ise bu durumda başvurunuz kabul edilememektedir. Başvurunun kabul edilmesi ve esnaf kefalet kredi borçları affı faydalarını elde etmek için mutlaka kayıt olmanız gerekmektedir. Diğer bir şart

Halkbank esnafa destek
Halkbank esnafa destek

ise bölge şartıdır. Eğer kayıtlı olduğunuz bölgede ikametiniz yok ise bu durumda kredi çıkmaz. Kredinin onaylanması ve yapılandırmanın gerçekleşmesi için mutlaka faaliyet alanında ikamet etmeniz gerekmektedir. Son şart ise başka bir esnaf ve sanatkâr kooperatifine ortağın bulunmamasıdır. Bu şart da sağlandıktan sonra başvuru yapılabilmektedir. Başvurular Türkiye Halk Bankası aracılığı ile alınmaktadır.

3 Ay Süre ile Erteleme Mümkün

Faizsiz erteleme ve yapılandırma ile ilgili açıklamalar sürekli olarak yapılmaya devam etmektedir. Son açıklamaya göre esnaf kefalet kredi borçları affı 2021 kapsamında faizsiz erteleme yapabilirsiniz. Bu kredi miktarı net olarak belirtilmemektedir. Erteleme süresi ise 3 ay ile sınırlandırılmaktadır. Nakit para akışında sorun olan firmalar ana paradaki ve faizdeki ödemelerini 3 ay süreyle erteleyebilmektedir. Bunlara ek olarak 25 bin TL civarında kredi desteğinin de yine Halkbank tarafından sunulması beklenmektedir. Buna ek olarak ticari kredi kartı limitleri de yükseltilecek. Ticari kart limitlerinin de yine 25 bin TL civarına yükseltilmesi beklenmektedir. Siz de esnafa özel bu paketlere yararlanabilirsiniz. Sonucunda ise borçlarınızı erteleyebilir ve süreci daha rahat atlatmayı başarabilirsiniz. Erteleme yapmak için siz de Halkbank’a başvurabilirsiniz.

 

Başa dön tuşu