Esnaf Borçları Ertelenmektedir! Son Dakika!

Covid-19 salgının devam ettiği şu günlerde esnaflara destek paketleri açıklanmaya devam etmektedir. Yeni açıklanan paket ile esnafın borç yükünün hafifletilmesi hedeflenmektedir. Yapılan açıklamaya göre bu paketler ile esnafın borçlarının bir süre ertelenmesi beklenmektedir. Net olarak erteleme süreleri de açıklandı.  Esnaf borçları ertelenmektedir araması yapıyorsanız haberimizin devamında detaylara ulaşabilirsiniz.. Destek paketlerinden yararlanarak ödeme almak için başvuru yapabilirsiniz.

Halkbank Esnaf Borçları Ertelendi

Halkbank tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklama resmî gazetede de yer almaktadır. Bu açıklamaya göre 4 Şubat 2021 tarihinden itibaren tüm esnafların borçları ertelenmektedir. Ertelenen borçlar ise 30 Aralık ve öncesini kapsamaktadır. Bu kapsamda 2020 yılında çekilen kredilerin kolaylıkla erteleneceğini söyleyebiliriz.

Halkbank esnafa destek

Başvuru yapmak ve esnaf borçları ertelenmektedir konusunda daha detaylı bilgiye ulaşmak için siz de destek paketlerini inceleyebilirsiniz.

Borçların Ertelenme Süresi

Süre olarak 6 ay erteleme yapılacağını söyleyebiliriz. Bu tarihten önceki kredilere ek olarak 1 Ocak 2021 ile 30 Haziran 2021 tarihleri arasında vadesi bitip ödeme yapılması gereken krediler taksit sayısında bir değişikliğe gidilmeden 6 ay ötelenebilecektir. Ertelenen krediye ek olarak yeni kredi almanız da mümkün olabilmektedir. Yapılan açıklamaya göre esnafın yeni kredi alabilmesi de gündemde yer almaktadır. Borçlarını erteleyen esnafsanız ek olarak düşük faizli yeni kredilere başvuru yapabilirsiniz. Burada kredi borcunun olması yeni kredi almasına engel teşkil etmeyecektir.

Erteleme Dilekçesini Doldurmanız Gerekmektedir!

Bunun için mutlaka dilekçe ile başvuru yapmalısınız. Bu yüzden esnaf borçları ertelenmektedir erteleme kredisi dilekçesini indirmeniz gerekmektedir. Bu dilekçe ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Dilekçeye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. İndirdikten sonra dilekçeyi eksiksiz doldurarak başvuru tamamlanabilmektedir. Bu erteleme yapılan kredilerde takip işlemi de yapılmayacaktır. Gelir kayıpları direkt olarak Bakanlık tarafından ödenmeye devam edecektir. Siz de borçlarınızı ertelemek istiyorsanız dilekçeyi indirebilirsiniz. Sonrasında ise dilekçeyi doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Erteleme ile alakalı geri dönüşler yaklaşık 10 gün içerisinde yapılmaktadır. Olumlu sonuçlanması halinde erteleme gerçekleşmektedir. Süreçle alakalı kişilere bilgi de verilmektedir. Daha detaylı bilgi için bankanız ile de iletişime geçebilirsiniz. Erteleme yöntemleri ve erteleme süreçleri hakkında daha detaylı bilgiyi Halkbank çağrı merkezinden de alabilirsiniz.

Başa dön tuşu