Büyükbaş Hibe Desteği 2021 ile Yem Desteği

Covid-19 kapsamında birçok sektörde tedbirler alınmaya devam etmektedir. Esnaflara verilen destek paketlerine de her geçen gün yenisi eklenmektedir. Bir yeni destek paketi açıklaması ise çiftçiler için yapılmaktadır. Buna göre büyükbaş hibe desteği 2021 ile çiftçilerin yem desteği alması planlanmaktadır. Eğer çiftçilik ile uğraşıyorsanız ve hayvan yetiştiriciliği de yapıyorsanız mutlaka bu desteklerden faydalanmalısınız. Destek sayesinde birçok alanda hibeden yararlanabilirsiniz. Yem desteğine ek olarak tohum ve arazi destekleri de bulunmaktadır. Desteklere başvuru yaparak tohum ve yem ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Eğer arazi sıkıntısı çekiyorsanız hazine arazilerinden tarım yapabilirsiniz.

Büyükbaş Hibe Desteği 2021 Nasıl Faydalanabilirsiniz?

Büyükbaş Hibe
Büyükbaş Hibe

Eğer büyükbaş hibe desteği 2021 haklarından yararlanmak istiyorsanız öncelikle bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Başvuru yaptıktan sonra sonucun olumlu olması halinde hibe miktarı banka hesaplarına yatırılmaktadır. Destek paketleri tüm tarım alanlarının aktif olarak kullanılmasını sağlayacaktır. Bu kapsamda %75’e varan oranlarda hibeli yem desteği verilmesi planlanmaktadır. Buna ek olarak aynı oranlarda tohum desteği de olması gündemde yer almaktadır.

Tohum Desteği Nedir? Tohum Hibesinden Nasıl Yararlanabilirsiniz?

Üretimin artırılması ve bütün arazilerin ekime uygun hale getirilmesi planlanmaktadır. Bu anlamda üreticiye tohum desteğinin sağlanması ön görülmektedir. Eğer sizin de tarım yapacak bir araziniz var ve tarım yapmak, üretici olmak istiyorsanız bu destek paketlerinden yararlanabilirsiniz. Doğu illerinde bu destek yaz aylarında daha fazla olacaktır.. Özellikle Erzurum, Kars, Erzincan ve Muş gibi doğu illerinde yapılması beklenen bu destek ile yaz aylarında üretimin artırılması hedeflenmektedir. Buğday, arpa ve kuru fasulye gibi ürünlerin yaz aylarında buralarda üretilmesi için tohum desteği verileceği yine açıklamalarda geçen konular arasında yer almaktadır.

Artık Hazine Arazisinde Tarım Yapabileceksiniz

Eğer tarım yapmak istiyor ama arazi bulamıyorsanız bu durumda hazine arazileri ile alakalı bir destek de gündemde. Hazineye ait olan ama kullanılmayan arazilerin tarım yapılabilmesi adına kullanıma açılması beklenmektedir. Herhangi bir bedel ödemeden bu arazilerde çiftçilerin üretim yapması ve üretim kapasitesinin artırılması uygulama ile elde edilmek isteniyor. Başvuru adımlarını izleyerek anında başvuru tamamlanabilmektedir. Bu yolla destek paketlerinden anlık yararlanılabilmektedir.

Başa dön tuşu