Bitcoin Üzerinde Görülen Dalgalanmalar Geçici

Bitocin
Bitcoin Haberleri

Küresel birçok piyasada kripto paralara müthiş bir ilgi ve talep var. Dünya üzerinde kripto paralara yatırım yapan milyonlarca insan mevcut. Tabii her ne kadar durum böyle olsa da kripto paralarda son günlerde görülen düşüşler maalesef yatırımcıları üzüyor. Bunların üstüne bir de kripto paralardan vergi alınacağına dair haberlerin de gün yüzüne çıkması ile birçok kişi, elini kripto paralardan çekmeye başladı fakat endişe yapmayı gerektirecek bir durum yok. Kripto paralar, 2009 yılında hayatımıza girdi ve o günden bu güne çok büyük gelişmeler yaşanmaktadır. Örneğin Bitcoin, ilk çıktığı günler neredeyse değersiz kabul edilecek kadar az bir ekonomik güce sahiptir. Fakat günümüzde dünyanın en değerli kripto parası olarak görülmektedir. Yani Bitcoin’in ara sıra bu tarz düşüşler yaşaması gayet normal bir durum. Bitcoin, ilerleyen günlerde Elon Musk’ın açıklama yapması ile birlikte tekrar değer kazanacaktır.

 

Bitcoin ve Vergi

Türkiye, en çok Bitcoin kullanan ülkelerin başında gelmektedir. Fakat Bitcoin’in Türkiye’de hukuki bir alt yapısı bulunmamaktadır. Kripto paralar, Türkiye’de herhangi bir otorite tarafından yönetilmiyor ve kuralları da yok. Yani doğal olarak vergiye de tabi tutulmuyor. Çıkan bazı haberlere göre kripto paralardan vergi alınılacağı söylenmektedir. Ülkemizde kripto paralar için hazırlanan bir altyapı bulunmamaktadır. Bu yüzden Bitcoin üzerinden vergi alınması gibi bir durum söz konusu değil.

Sizler de daha nice haberlere en kısa sürede ulaşabilmek adına yakında faaliyete geçecek olan YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz.

Başa dön tuşu